Ливърпул разгроми Лийдс и се доближи на три точки от лидера Сити

ливърпул надви лийдс доближи три точки лидера сити
22:21, 23.02.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Ливърпул постигна победа с 6:0 над Лийдс Юнайтед в отложен двубой от 19-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци откриха резултата в 15-ата минута чрез Мохамед Салах, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стюарт Далас при центрира отляво на Андрю Робъртсън в наказателното поле на гостите.

"Червените" удвоиха преднината си в 30-ата минута. Жоел Матип направи силен индивидуален рейд към наказателното поле на "пауните" и комбинира с Салах, който го изведе на отлична стрелкова позиция, от която бранителят на Ливърпул реализира за 2:0 във вратата на Илан Мелие.

Три минути по-късно съставът на Юрген Клоп получи правото да изпълни втора дузпа в мача, тъй като Садио Мане бе фаулиран от Люк Ейлинг в пеналтерията на Лийдс. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Мохамед Салах, който отново демонстрира точен мерник за 3:0.

В 80-ата минута и Мане се разписа, след като засече успоредно подаване на Джордън Хендернсън на голлинията на Лийдс.

До края на срещата отново Садио Мане и Върджил Ван Дайк отбелязаха, за да оформят крайното 6:0 в полза на "червените" от "Анфийлд".

В класирането Ливърпул е втори с 60 точки, на три пункта зад шампиона и временен лидер Манчестър Сити. Лийдс пък е 15-и с актив от 23 точки.