Ливърпул с класическа победа над Астън Вила у дома

ливърпул класическа победа астън вила дома
18:30, 03.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Ливърпул победи с 3:0 у дома Астън Вила в двубой от неделната програма от четвъртия кръг във Висшата лига на Англия.

Попадение на Доминик Собослай още в третата минута след точен удар, направил Безпомощен вратаря Емилиано Мартинес.

Близо 20 минути след това Мати Кеш си отбеляза автогол, след като Дарвин Нуниес стреля в гредата, а Кеш имаше лош късмет да прати топката в мрежата на отбора си.

След почивката превъзходството на домакините продължи и Мохамед Салах се възползва от асистенция на Нуниес и оформи класическия успех за Ливърпул.

Мениджърът на "червените" Юрген Клоп отпразнува с успех мач номер 300 начело на тима. Ливърпул е на трето място в класирането с актив от 10 точки след трите си поредни победи.

Астън Вила заема 11-та позиция с 6 точки.

В друга среща от кръга Кристъл Палас се наложи с 3:2 у дома срещу Уулвърхямптън.

Два гола на Одсон Едуар и попадение на Еберечи Езе белязаха ценния успех в полза на лондончани, които се намират на седма позиция със 7 пункта.

"Вълците" допуснаха трето поражение и имат само 3 точки.

По-късно днес е дербито между Арсенал и Манчестър Юнайтед.

Цалапица отново на протест - там е и младежът, закарал обвинения за убийството на Димитър до летището