Ливърпул с минимална загуба в Залцбург

Ливърпул Анди Робъртсън
08:22, 28.07.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Ред Бул Залцбург победи Ливърпул с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург. Бенджамин Шешко отбеляза победното попадение.

Първата по-опасна атака в срещата бе на сметката на мърсисайдци. Лятното попълнение Дарвин Нунес стреля в напречната греда от малък ъгъл.

Домакините заиграха по-агресивно в преден план и застрашиха вратата на Адриан. Стражът отрази изстрел на Бенджамин Шешко, а при добавката Фернандо пропусна да се разпише на празна врата.

Голът за домакините не закъсня. Бенджамин Шешко оформи крайния резултат, след като размени подавания с Ноа Окафор и стреля в долня десен ъгъл в 31-ата минута.

След почивката възпитаниците на Юрген Клоп отправиха цели пет точки удара, но Нико Мантъл отрази изстрели на резервите Луис Диаш, Фирмино и Трент Алекзандър-Арнолд. Попадение на Луис Диаш бе отменено заради засада.

Това е второ поражение за Ливърпул в контролите след загубата от Манчестър Юнайтед с 0:4 в Банкок. Следващият мач на "червените" е срещу шампиона на Англия Манчестър Сити за Къмюнити Шийлд в събота, 30 юли от 19:00 часа. На Ред Бул Залцбург пък предстои шампионатно гостуване срещу Щурм Грац в 20:30 часа.

Иван Ченчев, БСП: Този кабинет не получи 100 дни толеранс от нито една институция