Ливърпул срази Унион Сен Жилоа за втори пореден успех в Лига Европа, Рома и Леверкузен също продължават по план

00:22, 06.10.2023 (обновена)
Чете се за: 05:32 мин.
ливърпул срази унион сен жилоа втори пореден успех лига европа рома леверкузен също продължават план

Отборът на Ливърпул записа втория си пореден успех в групите на Лига Европа, побеждавайки с 2:0 у дома белгийския Унион Сен Жилоа.

На своя "Анфилд" момчетата на Юрген Клоп със сигурност не изиграха най-добрия си мач, но направиха достатъчно, за да стигнат до желания резултат, реализирайки по едно попадение в края на двете полувремена.

Райън Гравенберх даде аванс на "мърсисайдци" в 44-ата минута, възползвайки се лоша намеса на стража на гостите Антъни Морис, който не успя да улови топката след удар на Трент Александър-Арнолд, а при добавката си отблизо Гравенберх нямаше как да сбърка за 1:0. За нидерландеца това бе и първи гол с екипа на "червените" след идването му от Байерн Мюнхен през това лято.

В добавеното време на срещата Диого Жота оформи крайното 2:0, завършвайки успешно светкавична контраатака за своя тим.

С тази победа Ливърпул събра пълен актив от 6 точки и е лидер в подреждането на тази група "Е", следван от френския Тулуза с 4 пункта, след като тази вечер "виолетовите" надиграха с минималното 1:0 у дома ЛАСК Линц. Унион Сен Жилоа заема временно трето място в класирането с 1 точка, а засега австрийците са на последната позиция без актив.

Междувременно финалистът в Лига Европа от последното издание на надпреварата Рома временно се отърси от трудностите си в Серия "А" и победи категорично швейцарския Сервет с 4:0 на "Стадио Олимпико".

Ромелу Лукаку откри резултата за "вълците" с гол в 21-ата минута, а в началото на втората част момчетата на Жозе Моуриньо се развихриха и за по-малко от четвърт час реализираха нови три попадения, като на два пъти точен беше Андреа Белоти, а веднъж се разписа и капитанът Лоренцо Пелегрини.

След първите два кръга в тази група "G" Рома дели първото място с чешкия Славия Прага, като и двата тима са с пълен актив от 6 пункта, докато Сервет заедно с молдовския Шериф Тираспол тепърва ще търсят първите си точки в надпреварата по време на двубоите помежду си.

Тимът на Байер Леверкузен също стигна до втори успех в групите на Лига Европа, надигравайки с 2:1 като гост норвежкия Молде.

Жереми Фримпонг и Нейтън Тела вкараха два бързи гола за "аспирините", за да осигурят солиден аванс на своя тим, а в края на срещата Емил Брейвик все пак върна един гол за домакините.

По този начин футболистите на Шаби Алонсо са лидери в класирането с 6 точки от 6 възможни, какъво е и активът на азербайджанския Карабах, който тази вечер срази с 1:0 като гост шведския Хекен.

Първа победа в група F постигна Виляреал – 1:0 на свой терен над френския Рен. Норвежкият здравеняк Александър Сьорлот донесе успеха с точен изстрел в 36-ата минута, но големият герой е вратарят ветеран Пепе Рейна. Той спаси дузпа на Мартен Терие в 92-ата минута. Начело в групата е Панатинайкос, който има вече 4 точки след 0:0 при визитата на стадион "Сами Офер" в Хайфа.