Ливърпул, Тотнъм и Уест Хям продължават напред за ФА Къп

ливърпул тотнъм уест хям продължават напред къп
19:39, 09.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като победи Шрусбъри Таун с 4:1 у дома в откриващия си мач от надпреварата.

На "Анфийлд" третодивизионният тим изненадващо поведе в резултата чрез Даниел Удо в 27-ата минута, но "червените" бързо поеха контрол над събитията и стигнаха до пълен обрат още преди почивката след попадения на Кайде Гордън и Фабиньо от дузпа. В 78-ата минута Роберто Фирмино вкара трети гол за мърсисайдци, а в добавеното време Фабиньо оформи крайното 4:1.

Тотнъм също трябваше да се потруди, за да преодолее съперник от Лига 1, като на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" Моркамб поведе в 33-ата минута чрез Антъни О'Конър, а "шпорите" трябваше да чакат до 74-ата минута за изравнителния гол на Хари Уинкс. В оставащите минути домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Лукас Моура и Хари Кейн за крайното 3:1.

Напред продължава и отборът на Уест Хям след успех с 2:0 над Лийдс като домакин. Нападателите Михаил Антонио и Джаред Боуен вкараха головете за "чуковете". В същото време Уулвърхемптън нямаше проблем при домакинството си на Шефилд Юнайтед и спечели с 3:0, за да намери място в следващия кръг на турнира.

Иван Караджов: Надявам се от другия сезон ЦСКА 1948 да играе в Европа
Бойко Ноев: Обезпокоително е, че управляващите подготвят разговори с РСМ без участието на МВнР