Ливърпул вкара само 4 гола на "бебетата" на Вила

12:50, 09.01.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски футбол
ливърпул вкара гола бебетата вила

Английският шампион Ливърпул победи като гост Астън Вила с 4:1 в мач от трети кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация.

Бирмингамци са сериозно засегнати от пандемията с COVID-19 и играха изцяло с младежи и юноши в състава си.

Садио Мане даде преднина на мърсисайци още в 4-ата минута, но Вила изравни с точен изстрел на 17-годишния талант Луи Бари.

Ливърпул реши спора с три гола в рамките на пет минути през второто полувреме. Разписаха се Жоржиньо Вайналдум (60`), Садио Мане (63`) и Мохамед Салах (65`).

Двубоят в Бирмингам бе под въпрос заради бум на заразени с коронавирус в първия тим на Астън Вила и служители на клуба, заради което тренировъчната база на отбора бе затворена.

В друг мач от трети кръг на Купата на Футболната асоциация Уулвърхемптън надви Кристъл Палас с 1:0 на своя стадион "Молиню".

Наставниците на двата отбора заложиха в този мач на основните си играчи. Единственият гол отбеляза Адама Траоре в 35-ата минута.