Ливърпул взе преиграването с Уулвърхямптън и продължава за ФА Къп

23:41, 17.01.2023
Чете се за: 01:50 мин.
ливърпул взе преиграването уулвърхямптън продължава къп

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп, след като спечели с минималното 1:0 преиграването срещу Уулвърхямптън.

Преди точно 10 дни двата тима завършиха наравно 2:2 на "Анфилд" и така изходът от сблъсъка трябваше да бъде решен днес на "Молиню".

Гостите започнаха по-добре срещата и в 13-ата минута Харви Елиът даде аванс на момчетата на Юрген Клоп след страхотно изпълнение от дистанция, което остави безпомощен стража Жозуе Са.

До края на първата част "мърсисайдци" продължиха да бъдат по-добрия тим на терена, но въпреки това до втори гол не се стигна.

След почивката треньорът на домакините Хулен Лопетеги направи някои промени и неговите момчетата заиграха по-добре, но късният им натиск не даде резултат и Ливърпул удържа крехкия си аванс.

По този начин "червените", които са и актуалния носител на трофея във ФА Къп си уредиха среща с отбора на Брайтън в четвъртия кръг на надпреварата. Само преди броени дни "чайките" надиграха Ливърпул с 3:0 у дома на своя "Амекс", а на 29 януари отново ще ги посрещнат, но този път в двубой от най-стария футболен турнир в света.