Ливърпул зае шестото място във Висшата лига след домакински успех над Уулвърхемптън

00:05, 02.03.2023
ливърпул зае шестото висшата лига домакински успех уулвърхемптън

Отборът на Ливърпул постигна победа с 2:0 при домакинството си на Уулвърхемптън в отложен двубой от седмия кръг на английската Висша лига.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на стадион „Анфийлд“ в 73-ата минута, когато Трент Александър-Арнолд центрира от фаул отляво пред наказателното поле на гостите, Върджил ван Дайк засече топакта с глава на границата на вратарското поле, стражът Жозе Са изби, Диого Жота отново отправи центриране успоредно на голлинията и нидерландският стожер в отбраната на Ливърпул – Ван Дайк, с глава се разписа за 1:0.

Десетина минути по-рано гол на Дарвин Нунес бе отменен след намеса на ВАР заради нарушение на уругваецът в атака.

„Червените“ удвоиха преднината си в 77-ата минута. Двойно подаване между Константинос Цимикас и Коди Гакпо изведе гръцкият футболист по левия фланг в половината на Уулвс. Цимикас влезе на скорост в пеналтерията на гостите и подаде към Мохамед Салах, който с едно докосване прати топката в десния ъгъл на вратата.

В класирането Ливърпул събра актив от 39 точки и се изкачи на шестото място, на два пункта зад четвъртия Нюкасъл. Уулвърхемптън заема 15-ото място в подреждането с 24 точки.

Облачно и по-студено време в сравнение с вчера
Манчестър Юнайтед продължава напред за Купата на Англия след късен обрат срещу Уест Хам