Лия Каратанчева елиминира бивша тенисистка от топ 100 на турнир в Мадрид

лия каратанчева елиминира бивша тенисистка топ 100 турнир мадрид
Снимка: БФ Тенис
19:39, 08.06.2022
Чете се за: 01:00 мин.

18-годишната Лия Каратанчева елиминира бившата тенисистка от топ 100 на световната ранглиста Валерия Савиних от Русия.

Българката победи с 6-4, 6-3 Савиних в първия кръг от основната схема на турнира за жени в испанската столица Мадрид с награден фонд 25 хиляди долара. Срещата продължи 96 минути.

Савиних, която е достигала до №99 в световната ранглиста, постигна ранен пробив за 2-1, но българката спечели пет от следващите седем гейма. Във втората част Каратанчева поведе с 5-2 и затвори мача с 6-3.

Лия заработи осем точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите тя ще играе срещу 20-годишната Адитя Карунаратне (Хонгког). Преди днешната победа българката записа два успеха в квалификациите.