Източник: БГНЕС
13:57, 17.07.2020
Чете се за: 00:28 мин.
лийдс точка промоция висшата лига

"Белите" са на крачка от завръщане в най-елитното първенство на Англия, след като направиха четвърта поредна победа в Чемпиъншип

Отборът на Лийдс Юнайтед намали шансовете Барнзли за оставане във второто ниво на английския фоутбол, след като победи последните в класирането с 1:0. Единственото попадение на "Еланд Роуд" бе автогол на Майкъл Солбауер в 28-та минута.

Така тимът, ръкводен от Марсело Биелса, остава на първата позиция в Чемпиъншип с 87 пункта и има нужда само от една точка, за да си гарантира място във Висшата лига за първи път от 16 години насам. На практика "белите" могат да си осигурят промоцията още преди да излязат за следващия си мач, ако тази вечер Уест Бромич Албиън не успее да вземе трите точки при визитата си на Хъдърсфийлд или ако в събота Брентфорд не спечели гостуването си на Стоук Сити.

Анкара скочи на санкции от САЩ срещу "Турски поток"
Евростат: България е с най-многото извънбрачни деца в ЕС