Лийдс остава в зоната на изпадащите след домакинска загуба от Челси

Челси
23:29, 11.05.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Челси победи Лийдс с 3:0 в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Мейсън Маунт, Кристиан Пулишич и Ромелу Лукаку се разписаха за победителите.

Лондончаните откриха резултата още в 4-ата минута. Мейсън Маунт шутира в горния десен ъгъл за 1:0.

Домакините останаха с човек по-малко в 24-ата минута. Даниел Джеймс бе изгонен директен червен картон, след влизане в краката на Матео Ковачич. Лийдс е първият отбор във Висшата лига, който получава 100 картона в рамките на един сезон - 97 жълти и 3 червени. В предишния мач на тима Люк Ейлинг също бе изгонен с директен червен картон.

Преди почивката Ромелу Лукаку изпрати топката в противниковата врата, но нападателят бе в положение на засада.

В края на първото полувреме играта бе прекъсната. Фен на гостите получи медицинска помощ от екипите на двата отбора.

След паузата "сините" се възползваха от численото си предимство и удвоиха аванса си. Кристиан Пулишич стреля по земя от границата на наказателното поле. Мейсън Маунт е англичанинът въвлечен в най-много голове във Висшата лига през този сезон - 11 гола и 10 асистенции.

Ромелу Лукаку оформи крайния резултат в 83-ата минута, за да подпечата успеха за столичани.

Челси остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 70 точки. Лийдс остава в зоната на изпадащите. Тимът е 18-и в подреждането с 34 пункта.

Останалите мачове с начален час 21:30 часа:

Лестър - Норич 3:0
Уотфорд - Евертън 0:0