Локо (Пд) оглави efbet Лига след труден успех във Враца

16:10, 06.12.2020
Чете се за: 00:23 мин.
Български футбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) се наложи над Ботев (Враца) с 1:0 като гост в среща от 15-и кръг на efbet Лига.

Домакините пропуснаха да стигнат до равенство в края на мача, след като Валери Домовчийски пропусна дузпа.

Георги Минчев стана автор на единствения гол в мача в 27-ата минута, разписвайки се с глава след центриране на Димитър Илиев.

В 82-ата минута арбитърът Никола Попов отсъди дузпа за нарушение на Кристиан Гомис срещу Даниел Генов.

Наказателният удар бе изпълнен от Валери Домовчийски, който не уцели вратата.

Локомотив (Пловдив) води в класирането с 30 точки, втори с 29 е Лудогорец, който е изиграл три мача по-малко, Ботев (Враца) е на осмо място с 15 пункта.

Министър Танева: Нека Св. Николай Чудотворец закриля вас, семействата и домовете ви