локо пловдив взе жеелзничарското дерби локо софия
Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
20:04, 21.11.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:1 в двубой от 15-ия кръг на първенството.

След нулево първо полувреме на стадиона в парк "Лаута", домакините получиха право да изпълнят дузпа в 53-ата минута за игра с ръка на Карим Бухмади, който бе изгонен след втори жълт картон. С изпълнение на наказателния удар се зае капитанът Димитър Илиев, който не сбърка от бялата точка.

Едва 6 минути след това "смърфовете" реализираха второ попадение. Димитър Илиев центрира по земя в наказателното поле на гостите от София, където непокритият Георги Минчев се разписа в опразнената от Александър Любенов врата.

В 89-ата минута "столичните железничари" намалиха резултата. Октавио центрира към Пинсон в пеналтерията на "черно-белите". Нападателят на Локо (София) овладя на гърди и стреля от воле, за да оформи крайното 2:1.

По този начин Локомотив (Пловдив) вече има 20 точки и заема седмо място в класирането с 20 точки, докато Локомотив София е на 11-та позиция с актив от 14 точки.