Локо София надви Славия в дерби със сблъсъци и червен картон

локомотив софия измъкна точка черно море варна
21:55, 27.09.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Локомотив София победи Славия с 1:0 в мач от 9-ия кръг на родния елит. Октавио Мерло отбеляза победното попадение в столичното дерби на Националния стадион “Васил Левски”.

Вместо акцентът на сблъсъка да бъде на терена, в началото на двубоя феновете на трибуните попаднаха под светлините на прожекторите. В 17-ата минута на мача запалянковците на двата тима влязоха в саморазправа. Срещата бе прекъсната за кратко, но след намесата на стюардите страстите бяха потушени и играта продължи.

В 39-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Георги Вълчев получи втори жълт картон, заради удар с лакът на съперников футболист във въздушен двубой. Ситуацията бе разгледана с помощта на ВАР и полузащитникът бе изгонен.

След почивката “железничарите” поведоха в резултата. Октавио Мерло се разписа след плътен удар от границата на наказателното поле в близкия ъгъл на вратаря.

Числовото предимство помогна на домакините да задържат преднината си и да се поздравят с успеха.

Славия заема 3-ата позиция в класирането с актив от 17 пункта. Локомотив София е 7-и с 12 точки и мач по-малко.

Автор: Милен Костов

Разрухата след труса на остров Крит (Снимки)