Локомотив Пловдив измести Левски от третото място след успех над Спартак във Варна

17:54, 10.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.
бирсент карагарен донесе победата локомотив пловдив проливния дъжд враца
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив Пловдив постигна минимална победа с 2:0 при визитата си на Спартак Варна в предпоследния мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Резултатът на стадион „Спартак“ в морската ни столица бе открит от Бирсент Карагарен в 74-ата минута, когато офанзивният футболист на „смърфовете“ получи подаване от Петър Витанов на дъгата на наказателното поле и с изстрел се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Дичевски.

Преди това „соколите“ реализираха гол в след малко повече от половин час игра, дело на Денис Баланюк, който с удар с глава след дълго подаване на Ивайло Климентов, прехвърли стража на гостите Динко Хоркаш, но попадението не бе зачетено от ВАР заради засада на Баланюк.

В самото начало на мача пък съставът на Тодор Киселичков имаше сериозни претенции за дузпа след сблъсък на Ромеш Ивей с Райън Бидунга около границата на пеналтерията на „черно-белите“, но след преразглеждане на ситуацията от ВАР, сигнал за нарушение не бе даден.

Крайният резултат оформи Карагарен в последните минути на редовното време, отбелязвайки второто си попадение в срещата.

В класирането Локомотив Пловдив вече е трети с актив от 25 точки, на един пункт преднина пред четвъртия Левски.

Спартак Варна пък е последен в подреждането с пет точки от 13 изиграни срещи.

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Димитър Бербатов: В първенствата участват клубове, които са временни членове на БФС
Пуснаха на свобода служителя на ГДБОП, обвинен за шофиране след употреба на амфетамини