Локомотив Пловдив надигра Марица след обрат

Локомотив Пловдив Георги Минчев
16:03, 22.01.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Локомотив Пловдив победи Марица Пловдив с 3:1 в контролна среща, играна в Пловдив. Айкут Янъков откри резултата, но в заключителните 15 минути от двубоя Георги Минчев, Самсон Комолафе и Кристиан Гомис се разписаха за "смърфовете".

През първото полувреме Петър Атанасов бе изведен сам срещу вратаря, но Лукас Рейдър спаси.

След почивката Айкут Янъков даде аванс на тима си, след като засече с глава центриране в наказателното поле отляво.

В 75-ата минута Георги Минчев изравни от дузпа. Само четири минути по-късно Самсон Комолафе завърши обрата, след като бе изведен сам срещу противниковия страж.

В продължението Кристиан Гомис оформи крайния резултат с изстрел от вътрешността на наказателното поле.

Следващата контрола на Локомотив Пловдив е в четвъртък (27 януари), а опонент е Етър (Велико Търново).