Локомотив Пловдив с първа домакинска победа

локомотив пловдив копенхаген победиха лаута
16:50, 19.10.2021

Локомотив Пловдив победи Пирин с 2:1 в отложена среща от третия кръг на родния елит.

Георги Минчев и Димитър Илиев се разписаха за първия домакински успех през сезона. Станислав Костов вкара почетното попадение на стадион "Локомотив" в Пловдив.

В 40-ата минута на срещата домакините стигнаха до попадение. Бирсент Карагерен стреля от границата на наказателното поле, но стражът на гостите Петър Петров изби. Топката попадна в краката на Георги Минчев, който я изпрати в опразнената врата. Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР, заради засада на нападателя.

В следващата атака “смърфовете” откриха резултата, като този път голът вече бе зачетен. Димитър Илиев изведе фронтално Георги Минчев сам срещу вратаря. Подаването обаче бе по-дълго, но след сблъсък между Петър Занев и Петър Петров, Георги Минчев вкара топката на празна врата за 1:0.

След почивката играчите на Александър Тунчев стигнаха до второ попадение. Димитър Илиев удвои преднината на тима си след прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В 68-ата минута възпитаниците на Уорън Фийни намалиха изоставането си. След пробив на Станислав Манолев топката се озова в краката на Станислав Костов, който оформи крайното 1:2 след силен удар.

Локомотив Пловдив заема 9-ата позиция в класирането с актив от 11 пункта. Пирин е на предпоследно място с 8 точки.