Локомотив Пловдив спечели точка срещу Лудогорец след груба вратарска грешка на Симон Слуга

22:27, 27.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Лудогорец Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Двубоят между Лудогорец и Локомотив Пловдив от 11-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 1:1. Петър Андреев измъкна точка за гостите, след като се възползва от груба грешка на вратаря Симон Слуга.

Шампионът на България откри резултата в 9-ата минута. Якуб Пьотровски изведе Бернард Текпетей сам срещу противниковия врата, а капитанът се разписа за 1:0.

След почивката Руан Секо бе близо до това да удвои аванса на разградчани, но стреля в лявата греда.

По всичко изглеждаше, че домакините контролират случващото се на терена на стадион "Хювефарма Арена" в Разград, докато стражът на "зелените" Симон Слуга не извърши фатална грешка в 85-ата минута. Резервата на "смърфовете" Петър Андреев пресира вратаря, който изрита топката в крака му, преди тя да попадне в мрежата.

Локомотив Пловдив запазва първата позиция в класирането с актив от 29 точки. Лудогорец заема 5-ото място в подреждането с актив от 17 пункта.

Андриан Краев: Показахме шампионски манталитет и колектив
Циклонът Елиас връхлетя Гърция (СНИМКИ/ВИДЕО)