Локомотив Сф победи Пирин Благоевград с 2:0

Дейвид Малембана откри с глава в края на първата част, а Антонио Вутов удвои през втората от дузпа

локомотив победи пирин благоевград
Снимка: startphoto.bg
15:28, 14.04.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Локомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 на своя стадион в „Надежда“ в среща от 26-ия кръг на Първа лига. Това е първа загуба на „орлетата“ от февруари месец насам, когато те загубиха от Черно море на своя „Христо Ботев“.

Началните минути минаха спокойно. Първият шут дойде в 11-ата минута. Смоленски стреля от въздуха, но много неточно. Минути по-късно се откри първа възможност пред вратата на Пирин - Франса получи топката с гръб, освободи се от съперник и стреля към долния десен ъгъл, но не улучи.

Чак в 34-ата минута дойде следващият изстрел - Макрецкис опита късмета си от далечно разстояние, но стреля прекалено високо.

В края на полувремето Димо Бакалов стреля с глава след центриране от корнер на Антонио Вутов, но стигна само до корнер.

При втория последователен корнер обаче Локомотив откри - Дейвид Малембана прати топката в мрежата с глава, извисявайки се над персоналния си пазач - 1:0.

Няколко минути след старта на втората част Мартин Райнов също опита да изненада Ковальов от дистанция, но не намери вратата. В 79-ата Антонио Вутов обстрелва директно от корнер, но Ковальов внимаваше и изби.

Десетина минути преди края на срещата Локомотив удвои. Карлос Франса бе съборен в наказателното поле, а Радослав Гидженов отсъди дузпа. Антонио Вутов се нагърби с изпълнението и не сбърка за 2:0.

С победата „железничарите“ се изкачиха на осмото място, събирайки 37 точки. Благоевградчани са четиринадесети с 21 пункта.