Локомотив София завърши годината с успех над Арда

локомотив софия продължава напред купата българия
13:55, 11.12.2021

Локомотив София победи Арда с 2:0 в мач от 19-ия кръг на родния елит. "Железничарите" стигнаха до победата след попадения на Матеуш Дуарте и Селсо Рапозо.

Първото полувреме започна по отличен начин за възпитаниците на Иван Колев, които откриха резултата в 16-ата минута. Матеуш Дуарте засече с глава центриране от корнер на Виржил Пансон.

В 33-ата минута "червено-черните" увеличиха аванса си в двубоя. Александър Александров подаде успоредно на голлинията от левия фланг към наказателното поле, където Селсо Рапозо се разписа с едно докосване.

След почивката столичани отново създаваха по-опасните положения. Иван Караджов спаси удар с глава на Александър Александров, след центриране на Виржил Пансон.

Първият точен удар за кърджалии дойде в 72-ата минута. Румен Руменов стреля право в ръцете на Александър Любенов.

Локомотив София остава в опасната зона. Тимът се намира на 12-ата позиция с актив от 18 точки. Арда е 9-и с 21 пункта.