Лу Жанмоно спечели преследването от Световната купа по биатлон в САЩ

Лу Жанмоно
22:25, 10.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Биатлон

Французойката Лу Жанмоно победи Лиза Витоци (Италия) с финален спринт и спечели преследването на 10 км от Световната купа по биатлон в американския зимен център Солджър Холоу.

Жюлия Симон завърши на трето място и остана първа в класирането за малкия кристален глобус в дисциплината.

Жанмоно и Витоци пропуснаха по една мишена и напуснаха последната стрелба по едно и също време, движейки се една до друга до финала, който Жанмоно спечели с четири десети от секундата.

Това беше трета в кариерата за французойката, която спечели спринта и преследването на началото на сезона в Швеция в началото на декември.

Симон изостана на 1:01.0 минута на трето място с две наказателни обиколки, но увеличи преднината си в класирането на преследването до 26 точки. Витоци сега се насочва към второто място пред финалите на Световната купа следващата седмица в Канмор (Канада), с пет точки пред Жанмоно.

Лидерката в генералното класиране за Световната купа Ингрид Тандреволд от Норвегия се класира на 11-о място днес и преди финалните три състезания има 964 точки. Тя води със 73 пред Витоци. Жюстин Бреза-Буше от Франция изостава трета с 881 точки.

Единствената българка в състезанието Лора Христова завърши на 42-о място с три грешки и пасив от 4:28.5 минути. Тя беше 30-а след третата стрелба, след като повали първите 15 мишени, но след трите пропуска на последното посещение на рубежа е смъкнаха в класирането.