Лудогорец инкасира първа загуба в Турция, груби грешки в защита провалиха "орлите" срещу Теплице

18:01, 30.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.
лудогорец инкасира първа загуба турция груби грешки защита провалиха орлите теплице

Българският шампион Лудогорец претърпя първо поражение по време на зимния си лагер в турски град Белек, губейки с 1:3 от 10-ия във временното класиране на първенството на Чехия - Теплице.

Срещата започна позитивно за разградчани, които откриха резултата след четвърт час игра след добра комбинация между Якуб Пьотровски и Руан Секо, която последният завърши с елегантен прехвърлящ удар за 1:0.

Чехите отговориха в 30-ата минута чрез Петър Хронек, чийто изстрел рикошира в тялото на бранител и прехвърли вратаря Симон Слуга за 1:1.

Пълният обрат за Теплице стана факт в откриващите секунди на второто полувреме, когато Абдаллах Гнинг се възползва от груба грешка на играч на българския тим, която му позволи да напредне и да пусне топката покрай Слуга, за да даде аванс на "стъкларите".

Малко по-малко от минута след този епизод нова кошмарна изява в отбрана за "зелените" позволи на Гнинг да направи резултата 3:1, вкарвайки втория си гол в двубоя.

До края футболистите на Георги Дерменджиев получиха златен шанс да намалят пасива си, но Руан Секо пропусна да се разпише от дузпа.

По този начин Лудогорец инкасира първата си загуба в контролите в Белек, като разградчани ще имат шанс за поправка още в утрешния ден (31 януари), когато се изправят срещу друг чешки отбор - Сигма Оломоуц.

Сигнал за корупционни схеми за над 300 000 лв. в болница "Лозенец"