Отборът на Лудогорец победи като гост с 4:2 Локомотив София в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра на Националния стадион „Васил Левски“. И въпреки че успяха да реализират две попадения, домакините не успяха да затруднят особено шампионите на страната.
Пиреос Сотириу реализира две попадения преди почивката, като секунди преди края на частта Дордан Икоко направи резултата 3:0 като прехвърли майсторски стража на Локо Сф Александър Любенов.
Спорен се оказа вторият гол в мача, тъй като се наложи след тълкуванието на ВАР, дори и главният рефер Никола Попов да преразглежда ситуацията. След изпълнение на фаул Божидар Кацаров игра с ръка на построената стена, сякаш опитвайки да предпази лицето си от летящата топка към него. В крайна сметка реферът отсъди дузпа, а Сотириу бе точен за 2:0.
За домакините се разписаха Октавио и Пламен Крачунов, а Кирил Десподов също се оказа сред голмайсторите.
Лудогорец е лидер в класирането с 42 точки, докато Локомотив София е на 12-а позиция с 15 пункта.
БСП: Няма как този парламент да формира какъвто и да е тип правителство - ние не бихме участвали в никакви разговори
Парламентът ще разгледа на първо четене проектобюджета на НЗОК и на държавния бюджет за 2026 г.