Лудогорец Арда
Снимка: ПФК Лудогорец
21:41, 18.09.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Двубоят между Лудогорец и Арда от 11-ия кръг на Първа лига завърши при равенство 1:1. Матиас Тисера откри резултата след 18 секунди игра, а Георги Терзиев си отбеляза автогол.

Срещата на стадион "Хювефарма Арена" в Разград започна ударно за домакините. Висока преса на "зелените" им помогна да откраднат топката пред противниковото наказателно поле. Матиас Тисера преодоля няколко противникови играчи и изпрати топката във вратата.

След 26 минути игра Георги Терзиев си отбеляза автогол. Бранителят неуспешно се опита да изчисти с глава центриране отляво на Александър Георгиев.

След паузата изпълнение на корнер на Кирил Десподов срещна близката греда. Георги Терзиев пък се опита да се реваншира за автогола, но негов изстрел с глава бе изчистен от голлинията от капитана Иван Коконов.

В 77-ата минута попадение на разградчани бе отменено заради засада. След разбъркване в наказателното поле Нонато стреля от непосредствена близост, но попадението не бе зачетено. Минути по-късно втори гол на шампионите бе отменен поради същата причина. Този път в засада бе Игор Тиаго.

Лудогорец заема лидерската позиция в класирането с актив от 23 точки. Арда се намира на 9-ото място в подреждането със 17 пункта.

Волейболните национали под 20 години с първа победа на Европейското
От нашите пратеници: Лондон се готви за най-мащабната церемония по изпращането на държавен монарх