Лудогорец обърна Ботев Пд за деветата си победа

Лудогорец
20:30, 25.10.2021

Отборът на Лудогорец победи с 3:1 Ботев Пловдив на базата в Коматево в последния мач от 12-ия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" поведоха, но шампионите не допуснаха изненада и успяха да направят пълен обрат за деветата си победа от началото на първенството. Единственото поражение в Първа лига до този момент Лудогорец понесе от Славия (0:1).

Ботев Пловдив стартира отлично срещата, с попадение още в 4-ата минута, дело на Тодор Неделев.

20 минути по-късно обаче Лудогорец достигна до 1:1. Алекс Сантана напредна, за да стреля от дистанция точно.

„Орлите“ направиха пълен обрат в 55-ата минута Пиерос Сотириу стреля за 2:1. След намесата на ВАР главният рефер зачете попадението, установявайки, че Мавис Чибота не е бил в засада преди да асистира за попадението.

60 секунди по-късно Дилан Мертен остави Ботев Пд с човек по-малко след втори жълт картон.

Последното попадение в срещата падна в даденото от съдията продължение. Бърнард Текпетей изведе Икоко, за да може той да оформи крайното 3:1.

След победата Лудогорец е на върха в България с 27 точки, с 4 повече от ЦСКА, който е и с мач по-малко. „Канарчетата“ са на третата позиция с 21 пункта.

Тази вечер правят нов опит да изтеглят "Вера Су"
Как тестват учениците за COVID-19 по света?