Шампионът на България приключи участието си в европейските клубни турнири

Чете се за: 01:17 мин.
Лига на конференциите
Лудогорец Сервет
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби реванша срещу Сервет с минималното 0:1 и отпадна от Лигата на конференциите. Първата среща в Швейцария завърши при нулево равенство и така с общ резултат 1:0 играчите на Рене Вайлер продължават към осминафиналите.

Двубоят започна по кошмарен начин за българския шампион, който допусна гол още в 6-ата минута. Тимоте Коня пресече пас назад на Клод Гонсалвеш и се отскубна сам срещу вратаря, за да открие резултата.

В ролята си на домакин "орлите" постепенно установиха контрол над играта. Квадво Дуа имаше възможност да изравни, но Джереми Фрик спаси изстрела му.

След почивката на стадион "Хювефарма Арена" в Разград домакините упражниха натиск. Този път на вратаря на гостите му се наложи да предотвратява удари на Квадво Дуа, Ноа Сонко Сундберг и Кайо Видал.

До края на срещата Кайо Видал отново имаше добра възможност да възстанови равенството, но стражът на швейцарския тим отново се справи.

Изоставаме в борбата с бедността, с образованието - също, сочи доклад на Световната банка