Лудогорец отпадна от младежката Шампионска лига

"Орлите" отпадат от турнира с общ резултат 1:2

лудогорец приема динамо минск мач младежката шампионска лига
20:54, 08.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Лудогорец до 18 години отпадна от младежката Шампионска лига. В плейофите тимът от Разград загуби с 0:2 у дома срещу Динамо Минск и с общ резултат 1:2 приключи участието си в турнира.

Попадение на Трофим Мелниченко още в 12-ата минута даде аванс в полза на гостите, а Максим Будзко от дузпа реализира втория гол в 67-ата минута на двубоя.

Червен картон от гостите получи Иля Казаков в 86-ата минута, но Лудогорец не успя да се възползва от численото си превъзходство на терена и приключи участието си в турнира.

Двата мача между отборите се играха в Разград заради забрана на УЕФА за провеждане на двубои в Беларус.

Състав на Лудогорец: Умут Хабил, Георги Караиванов, Симеон Шишков, Румен Павлов, Николай Николов, Никола Тодоров, Димитър Иванов, Раян Иванов, Александър Маринов, Йоан Йорданов, Константин Димитров (като резерви влязоха Никола Георгиев, Дениз Хаджиев, Петър Кирев, Антонио Попов, Кристиян Николов)