Лудогорец победи Левски с гол от корнер (ВИДЕО)

14:43, 15.04.2018
Чете се за: 01:21 мин.
лудогорец победи левски гол корнер видео

Клаудиу Кешерю вкара гол директно от ъглов удар, а Лудогорец победи Левски с 1:0 и възстанови преднината си срещу ЦСКА-София в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България. Шампионите водят с шест точки на "червените", а "сините" остават четвърти с четири точки пасив от Берое.

Мачът започна по-добре за Лудогорец, който създаде три отлични положения между шестата и 13-та минута. Божидар Митрев бе герой при първото, след като спаси опасен удар на Марселиньо с глава, а след това отрази и добавка на Клаудиу Кешерю. Още в следващата атака друг удар с глава на Лукас Саша мина на сантиметри от вратата, а пет минути по-късно Върджил Мисиджан не успя да стреля точно след двойно подаване с Кешерю.

Левски заигра по-добре след 20-та минута и имаше няколко възможности да вкара, но така и не стигна до опасен удар. "Сините" бяха много активни по крилата и най-добрият шанс за гол се откри при контраатака в 35-та минута, когато Филипе Нашименто подаде на Роман Прохазка, който центрира слабо на далечна греда и Паулиньо нямаше шанс да отправи удар. Вместо това бразилецът свали топката за Костов, който обаче беше блокиран от вратаря на гостите Ренан дос Сантос.

Лудогорец получи дузпа в 52-та минута заради игра с ръка на Антонио Вутов, но разградчаните пропиляха този шанс. Кешерю изпълни наказателния удар твърде елементарно и Божидар Митрев спаси.

След като не успя да преодолее Митрев от 11 метра, Кешерю го направи от доста по-неудобна позиция. При изпълнение на корнер в 83-та минута румънският нападател изпрати топката към далечния ъгъл и тя влезе във врата на "сините" за крайното 1:0 в тази среща.

Левски - Лудогорец 0:1
0:1 Клаудиу Кешерю (83)

Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Паулиньо (70-Афонсо Фигейредо), Антонио Вутов, Хали Тиам, Роман Прохазка, Милош Цветкович, Филипе Нашименто, Давид Яблонски и Станислав Костов (80-Станислав Иванов)
Треньор: Делио Роси

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Натанел, Лукас Саша, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Игор Пластун, Светослав Дяков, Марселиньо (85-Яцек Горалски), Върджил Мисиджан (89-Джоди Лукоки) и Клаудиу Кешерю
Треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Давид Яблонски, Хали Тиам (Левски); Сисиньо, Лукас Саша, Натанаел и Рафаел Форстър (Лудогорец)

Съдия: Никола Попов