Лудогорец постигна класически успех в домакинството си на ЦСКА 1948

Ерик Маркуш се разписа в двете полувремена за разградчани.

Чете се за: 01:32 мин.
Български футбол
Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Ерик Маркуш откри резултата, а после отбеляза и заключителното трето попадение.

Шампионът на България наложи домакински натиск на стадион "Хювефарма Арена" в Разград и поведе в 15-ата минута. Ерик Маркуш се озова сам срещу вратаря в наказателното поле и с вътрешен удар направи резултата 1:0.

Ивайло Чочев удвои преднината на "орлите" в 24-ата минута. Полузащитникът остана непокрит в наказателното поле и стреля от воле от непосредствена близост.

След почивката футболистите на Игор Йовичевич продължиха да бележат. Само 201 секунди след подновяването на играта през второто полувреме, домакините сложиха край на интригата в двубоя. Ерик Маркуш проби в наказателното поле и оформи крайния резултат с удар по диагонала.

Лудогорец оглавява класирането с актив от 34 точки. ЦСКА 1948 остава на 9-ата позиция в подреждането с 14 пункта.

В следващия кръг от първенството Лудогорец ще приеме Хебър, а ЦСКА 1948 ще домакинства на Берое. Преди това обаче шампионите ще играят срещу Черноломец Попово за Купата на България, а "червените" ще гостуват на Беласица в Петрич в турнира.

Битката за 51-вото НС: Победители и победени
Добре е, че се говори за проблема с подмяната на СИК-ове, смятат от обществения съвет към ЦИК