Лудогорец продължава към 1/4-финалите за Купата на България след успех над Локомотив Пловдив

Разградчани се наложиха над "смърфовете" с 4:0

19:25, 06.12.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 4:0 в осминафинален мач за Купата на България. Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Секо и Матиас Тисера бяха точни за победителите.

Шампионът на България наложи домакински натиск и поведе в резултата в 11-ата минута. Бърнард Текпетей и Кайо Видал се отскубнаха зад гърба на противниковата отбрана. Ганаецът подаде към своя съотборник, който се разписа в опразнената врата.

Второто полувреме започна по нежелан начин за гостите на стадион "Хювефарма арена" в Разград. Хорхе Сегура бе изгонен след втори жълт картон за нарушени срещу Квадво Дуа.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев се възползваха от численото си предимство на терена и увеличиха преднината си. Рик Джонатан отправи плътен шут извън наказателното поле за 2:0.

Резервата Руан Секо направи аванса класически пет минути, след като се появи в игра. Нападателят размени двойно подаване с Квадво Дуа, за да се озове сам в наказателното поле, преди да шутира.

В добавеното време домакините съумяха отново да се разпишат. Появилият се от резервната скамейка Матиас Тисера засече от движение подаване в наказателното поле на Сон.

Габриела Георгиева с нов национален рекорд на 200 метра гръб и първи финал в кариерата на голям форум
Културни дейци от цялата страна излязоха на протест заради ниския бюджет и лошото заплащане в сектора