Лудогорец продължи за Купата след пестелива победа

Лудогорец Славия
Снимка: ПФК Лудогорец
18:52, 23.09.2021
Чете се за: 02:27 мин.

Лудогорец отстрани Спартак Варна с 1:0 в 1/16-финален мач на Купата на България. Инхинио Марин даде преднина на “орлите” с последния удар през първото полувреме, след точно изпълнение на дузпа.

Старши треньорите на двата клуба отсъстваха за днешната среща. Валдас Дамбраускас е под карантина, заради положителен тест за коронавирус, а Васил Петров бе наказан. Станислав Генчев изведе гостите, а Ангел Павлов застана на тъч линията на стадион “Спартак” за домакините.

През първата част шампионът на България контролираше развоя на мача. Най-опасната игрова ситуация дойде в 39-та минута, когато Станислав Нисторов спаси рикоширал удар на Доминик Янков.

В последната минута от полувремето гостите получиха дузпа. Доминик Янков бе повален в наказателното поле, а Инхинио Марин не сгреши от бялата точка.

След почивката възпитаниците на Станислав Генчев продължиха да играят по-атакуващо. Варненци търпеливо чакаха своите ситуации и пропуснаха добри възможности да възобновят паритета в срещата. Георги Бабалиев стреля с глава, но ударът му премина покрай лявата греда. Броени минути по-късно нападателят отново стреля от малък ъгъл, но шутът му бе избит в корнер.

В добавеното време на мача се стигна между сблъсъци между двата тима. Мавис Чибота и Велислав Боев се спречкаха, но съдията ги разтърва и даде последния съдийски сигнал.

В неделя (26.09) Лудогорец приема Ботев Враца в шампионатен двубой.

Славия също прогресира към следващата фаза, след като обърна Марица с 3:1 като гост.

Веселин Марчев даде изненадващ аванс на домакините в 39-ата минута, но след почивката класата на Славия си каза думата и играчите на Златомир Загорчич вкараха три безответни гола чрез Ерол Дост, Питър Макрилос и Георги Вълчев от дузпа.