ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Лудогорец се класира с лекота за осминафиналите за Купата на България

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:57 мин.
Спорт

Шампионите на България вкараха 6 гола на Черноломец (Попово).

Тисера, Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината
00:00
00:00

Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. Финалистът от миналия сезон се наложи с 6:0 срещу третодивизионния Черноломец (Попово) на "Хювефарма Арена".

Още в деветата минута Дени Групер центрира на границата на наказателното поле, а Камара нанесе силен удар, който удари горната греда. След близо четвърт час игра топката попадна в мрежата на символичните домакини от Попово. Видал проби по левия фланг и центрира меко към втора греда, където Георги Русев беше оставен непокрит и с удар от движение откри резултата. Това е първо попадение за национала с екипа на отбора от Разград.

В 18-ата минута Матиас Тисера удвои аванса в полза на "зелените", справяйки се с отбраната на Черноломец. Осем минути преди почивката Тодор Неделев изведе Матиас Тисера зад защитата, аржентинецът влезе отдясно в наказателното поле и подаде към Кайо Видал, реализира на празна врата.

В 41-ата минута Агибу Камара се освободи и след това с десния крак прати кълбото в мрежата на Черноломец.

Силната игра на Лудогорец продължи и след почивката, а шампионите достигнаха до още две попадения. В 54-ата минута Спас Делев покачи аванса за разградчани на пет гола.

В 86-рата минута Делев пусна към Квадво Дуа, а той подаде за непокрития Кайо Видал, който също се разписа във вратата на Черноломец Попово.

Свързани статии:

Ботев Пд и ЦСКА 1948 се класираха за осминафиналите за Купата на България
Ботев Пд и ЦСКА 1948 се класираха за осминафиналите за Купата на България
Носителят на трофея се наложи с 1:0 над Миньор в Перник, столичани...
Чете се за: 01:17 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?