Лудогорец се опита да повали Байер, но стигна само до равенство (Видео)

лудогорец опита повали байер стигна равенство видео
18:16, 30.11.2018
Чете се за: 01:57 мин.
Лига Европа

Лудогорец и Байер Леверкузен завършиха наравно в Германия - 1:1. Възпитаниците на Антони Здравков играха на добро ниво и затрудниха до максимална степен своите опоненти. Резултатът беше открит от разградчани чрез Марселиньо в 69-ата минута, а домакините изравниха чрез Вайзер 10 минути преди края на срещата. След това престижно равенство Лудогорец няма как да промени статуквото си на отпадащ от Лига Европа, но зае последната позиция в група "А", след като АЕК Ларнака победи като гост Цюрих с 2:1.

Домакините започнаха мача с пълно владеене на ситуацията на терена. Сгъстената халфова линия и пресата, която налагаха доведоха до няколко положения, които не затрудниха до голяма степен Ренан. "Орлите" се опитаха да отговорят с къси пасове в задни позоции, които целяха успокояване на събитията на терена, но ако топката преминеше халфовата линия, играчите на Антони Здравков бързо биваха поваляни на земята с нарушение или топката им беше отнемана чисто.

Първият удар за Лудогорец дойде в 13-ата минута, но Жоао Пауло стреля високо над напречната греда на 34-годишния страж на домакините Рамазан Йозкан от Австрия.

След това положение Леверкузен си върна превъзходството.

Постепенно разградчани изравниха играта и при бърза контраатака дори застрашиха немската врата в 23-ата минута, но Вандерсон отправи удар-близнак на този на Жоао Пауло.

В 30-ата минута влизане на Ретсос срещу Швиерчок причини контузия на играча на Леверкузен и той напусна принудително терена и отстъпи мястото си на Баумгартлингер, който сложи и капитанската лента.

Първото полувреме завърши без нови опасни ситуации и пред двете врати.

5 минути след подновяването на играта Бейли премина през четирима играчи в бяло и отправи удар, които мина доста встрани от вратата на Ренан.

2 минути по-късно Форстър срещна центриране от корнер с глава, но не успя да насочи добре топкта в очертанията на немската врата.

В 56-ата минута Вендел изстреля снаряд от 20-25 метра, но Ренан изби акробатично. 60 секунди по-късно Аларио повтори опита на съотборника си, но не успя да нацели очертанията на българската врата.

След час игра Байер се активизира пред вратата на Лудогорец и създаде няколко опасни офанзиви, в които обаче липсваше завършващ удар.

В 68-ата минута Швиерчок се озова очи в очи с Йозкан, който съумя да избие.

В следващата атака обаче вратарят на Леверкузен нямаше същия шанс и след великолепно разиграване влезлият като резерва Марселиньо, се озова зад защитата на домакините и елегантно копна топката над рамото на клекналия страж на немците. 1:0 за разградчани.

Лудогорец изригна в следващите минути и офанзивите му изглеждаха доста опасни. Но до чисто положение за "орлите" не се стигна.

В 80-ата минута Бейли пропиля най-чистото положение за Байер. Хаверц проби от дясно и отправи центриране по земя към точката на дузпата, от където Бейли отправи топовен изстрел, но топката срещна тялото на Терзийски, а при добавката Аларио прати кълбото в аут.

5 минути по-късно офанзивните действия на домакините дадоха резултат и след центриране от фаул на Бейли, Ренан не съумя да избие добре топката, тя се озова във Вайзер, който от малък ъгъл с топовен шут изравни резултата.

Драгович беше близо до това да изведе Байер напред в резултата, но само късметът му попречи да засече центрирането на Хаверц по-добре.

До края на срещата не се стигна до нови голови положения и двата отбора си поделиха точките.

Байер Леверкузен - Лудогорец 1:1

0:1 - Марселиньо 69'
1:1 - Вайзер 80'

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.