Лудогорец се откъсна на върха в Първа лига след успех над Ботев Пловдив

"Орлите" решиха мача с две попадения до 27-ата минута, като точни бяха Квадво Дуа и Якуб Пьотровски.

Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg
19:51, 10.03.2024

Отборът на Лудогорец записа шеста поредна победа в Първа лига, след като шампионите спечелиха гостуването си на Ботев Пловдив с 2:0 в среща от 24-ия кръг на шампионата. "Орлите" решиха мача с две попадения до 27-ата минута, като точни бяха Квадво Дуа и Якуб Пьотровски.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с минута мълчание в памет на легендарния футболист на Ботев Георги Попов, който си отиде от този свят в събота на 79-годишна възраст.

"Орлите" поведоха в резултата в 13-ата минута. Франсиско Гомес центрира отляво и на далечната греда Квадво Дуа засече с глава от близка дистанция за 1:0.

В 27-ата минута шампионите удвоиха аванса си. Якуб Пьотровски се разписа с глава, след като бе оставен непокрит при центриране на Аслак Фон Витри от десния фланг.

В предпоследната минута от редовното време гостите реализираха трети гол, който обаче отменен заради засада. Руан Круз засече с глава центриране от пряк свободен удар, Игонен успя да се намеси, но топката срещна гредата, а при добавката Дуа вкара в опразнената врата. Попадението обаче не бе признато след намеса на системата ВАР.

С успеха играчите на Георги Дерменджиев се откъснаха еднолично на върха в класирането с 54 точки. Те имат 3 повече от Черно море и ЦСКА, които са с мач повече в сравнение с Лудогорец. Ботев остава девети с 33 точки.

В следващия кръг "канарчетата" гостуват на ЦСКА, докато Лудогорец е домакин на Локомотив София.