Лудогорец се разправи с Етър за едно полувреме и се доближи на точка от върха

20:21, 12.11.2023
Чете се за: 02:22 мин.
лудогорец разправи етър едно полувреме доближи точка върха

Отборът на Лудогорец постигна четвъртата си поредна победа в родната Първа лига, след като в последната среща от 17-ия кръг надигра с 4:0 като гост състава на Етър Велико Търново.

На стадион "Ивайло" във Велико Търново разградчани свършиха своята работа още през първото полувреме, когато всъщност паднаха и всичките попадение.

Тон за успеха даде Квадво Дуа още в 3-ата минута, когато се възползва от асистенция на Аслак фон Витри, за да отбележи своя четвърти гол в последните три двубоя от българското първенство.

Натискът на "орлите" продължи и в 32-ата минута Тодор Неделев удвои преднината на своя тим след страхотно изпълнение от пряк свободен удар, което остави безпомощен стража на домакините Мартин Величков.

Малко по-късно бившият футболист на Ботев Пловдив уцели и гредата след нов далечен удар, но все пак логичното се случи в 37-ата минута, когато Якуб Пьотровски беше точен за 3:0.

Още преди почивката остана време и за Бърнард Текпетей да се запише сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0.

През второто полувреме нови голове не паднаха, но междувременно "виолетовите" останаха с човек по-малко след изгонването на Луис Кордова.

В класирането Лудогорец се изравни на 2-ото място с Черно море, като и двата тима имат по 36 точки, но "орлите" са с мач по-малко и при успех могат дори да оглавят подреждането в Първа лига. В същото време Етър остава на дъното със само 8 пункта.

Дерогацията за внос на руски нефт не оказва влияние на цените на горивата, смятат експерти
Двама души пострадаха при катастрофа на АМ "Тракия"