Лудогорец се върна на върха в Първа лига с успех над досегашния лидер Черно море

Якуб Пьотровски Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg
18:06, 19.02.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Лудогорец победи с 3:1 Черно море в последна среща от 21-ия кръг на Първа лига и събра 45 точки. Също толкова имат и варненци, и ЦСКА, но шампионите имат най-добри показатели и излизат на върха, макар и да са с мач по-малко.

Два гола и един пас за успеха на Лудогорец записа Руан Круз, който има вече 7 попадения в първенството, само на две от лидера Георги Николов. Новото попълнение на шампионите Ивайло Чочев се появи на терена през второто полувреме вместо Педро Нареси и така записа първи минути за новия си отбор.

Новото попълнение на гостите Даниел Мартин откри резултата в 8-ата минута. Той се озова на стрелкова позиция, като хвана в крачка вратаря Падт и прати топката до гредата.

Лудогорец изравни пет минути по-късно. Бърнард Текпетей проби от дясно, центрира по земя към Руан Круз, който изпревари младия Росен Стефанов в наказателното поле. С едно докосване таранът на "орлите" простреля Дюлгеров.

В 36-ата минута Лудогорец обърна хода на мача с втори гол на Руан Круз. Рик Джонатан проби от ляво, копна топката над вратаря Дюлгеров, а Исмаил Иса - върнал се в защита, опита да изчисти, но подари топката на голлинията на бразилеца, който с лекота я прати в мрежата.

Три минути преди края на първото полувреме Руан направи и асистенция, след като проби от ляво и върна за Якуб Пьотровски. Полският капитан технично от десетина метра не сбърка.

В началото на второто полувреме варненци бяха близо до втори гол. Резервата Калкан - след подаване на Васил Панайотов, изпревари Оливие Вердон и стреля, но прати топката в страничната греда.

Христо Христов спечели сребърен медал в категория до 109 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести