Лудогорец увеличи преднината си на върха в Първа лига с минимален успех над Локомотив Пловдив

Единственото попадние бе дело на Рик Джонатан в 84-ата минута.

ПФК Лудогорец
Снимка: startphoto.bg
22:15, 06.10.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Лудогорец победи трудно с 1:0 у дома Локомотив Пловдив в последен двубой от 11-ия кръг в Първа лига и вече има три точки преднина на върха в класирането пред Левски.

Шампионите започнаха по-активно в първите минути. Квадво Дуа нанесе първия точен шут в 11-ата минута, но не успя да затрудни Мартин Луков. Следващото положение пред вратата на пловдивчани беше по-опасно. Агибу Камара напредна през центъра и подаде към Якуб Пьотровски, който веднага стреля. Хорхе Сегура се хвърли на шпагат и опази без гол вратата на гостите.

През второто полувреме домакините отново опитаха да наложат натиск, но в 60-ата минута Оливер Камдем опита да изненада Хендрик Бонман с шут от дистанция, а топката излезе в аут.

Най-добрият шанс за гол пред Лудогорец се откри пет минути след това. Диниш Алмейда засече с глава центриране от свободен удар, а Луков за пореден път се оказа последна преграда за откриване на резултата, спирайки топката на голлинията.

Четвърт час преди края и гредата спря "зелените" пред гола. Кайо Видал центрира за Чочев, а халфът удари напречната греда с глава.

В 84-ата минута Рик Джонатан пое топката, напредна и с далечен шут осигури ценния успех в полза на Лудогорец.

Дълбоко в допълнителното време Рик отне топката в центъра на терена, придвижи се напред, достигна до наказателното поле и шутира, но след рикошет топката се отби в страничната греда на вратата, пазена от Луков.

Лудогорец има 28 точки на първо място в класирането, докато Локомотив е на десета позиция.

27 титли и 6 отборни трофея за България от Балканиадата по борба в Скопие за подрастващи и юноши