Лудогорец вкара на Славия два гола след почивката и си тръгна с три точки от стадион "Александър Шаламанов"

19:52, 02.11.2023
Чете се за: 02:37 мин.
лудогорец вкара славия два гола почивката тръгна три точки стадион александър шаламанов
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Лудогорец постигна втора последователна победа в родната Първа лига, след като в отложен двубой от 3-ия кръг надигра с 2:0 като гост тимът на Славия.

На стадион "Александър Шаламанов" в София "орлите" доминираха тотално, но въпреки това трябваше да чакат до последните малко повече от 20 минути, за да стигнат до успеха.

През първата част разградчани можеха да поведат в резултата още в 15-ата минута, когато Руан Круз се оказа на добра позиция, но изстрелът му отблизо срещна напречната греда.

Ключът към успеха за гостите пък се оказа влизането в игра на нападателя Квадво Дуа след почивката. Швейцарецът се появи от пейката след точно час игра, а само 8 минути по-късно даде аванс на своя тим, след като получи хитро подаване с пета от Клод Гонсалвеш и с прецизен удар между краката на вратаря Светослав Вуцов прати топката във вратата на Славия за 1:0.

В 77-ата минута отново Дуа беше точен и за крайното 2:0, като този път засече с глава центриране отдясно на Кайо Видал.

Попаденията тази вечер всъщност бяха и дебютни за Квадво Дуа с екипа на Лудогорец, след като швейцарецът пристигна в клуба още през лятото, но контузия още в дебюта му за тима му попречи да открие по-рано головата си сметка за "орлите".

В класирането този успех засега оставя 12-кратните шампиони на 4-ата позиция с актив от 30 точки, но вече момчетата на Георги Дерменджиев са само на две точки от върха и то с мач по-малко спрямо лидерите Черно море и ЦСКА.

След загубата пък Славия също запазва 14-ото си място с 11 пункта, колкото има и 13-ят Пирин Благоевград.

Човешка грешка: Натиснат грешен бутон е задействал системата, която разпрати съобщения за тревога