Лука Дончич продължава с рекордите при загуба на неговия Далас

10:14, 18.08.2020
Чете се за: 00:58 мин.
Баскетбол
лука дончич продължава рекордите загуба неговия далас

21-годишният словенец записа 42 точки в двубоя от плейофите на неговия Далас (Маверикс), ставайки първият състезател с 40+ точки в дебютния си мач от плейофната фаза на НБА.

Това също беше и най-резултатния двубой за играч на Далас от 2011-та година насам, когато повече от 40 точки записа Дирк Новицки.

За съжаление дори това върхово поражение не помогна на "маврите" да избегнат поражение с 110:118 от тима на Лос Анджелис Клипърс в първа среща от плейофите на НБА в Западната конференция.

Отборът от града на ангелите започна ударно, повеждайки с 10:0 в началото. С развитието на първата част обаче Далас наваксаха и в края дори водеха с 38:34.

Във втората четвърт ситуацията се повтори, но с обратен знак. "Маврите" взеха ранна преднина, но впоследствие Клипърс стопиха изоставането си, за да поведат с 69:66 преди почивката.

Отборът от Лос Анджелис успя с малко да увеличи аванса си в третата четвърт, която приключи при 87:82 в тяхна полза. В нея дойде и друг лош момент за тима на Далас, след като Кристапс Порзингис бе изгонен заради натрупани технически нарушения.

В решителната част Клипърс контролираха аванса си като в самия край той нарасна до 8 точки за крайното 118:110.

По този начин отборът от Лос Анджелис поведе с 1:0 в серията, а вторият двубой е в сряда.

За победителите най-резултатен стана Кауай Ленърд с 29 точки, а Пол Джордж добави 27.

В други двубои от плейофите вчера Денвър Нъгетс надигра Юта Джаз с 135:125 след продължения. Торонто Раптърс пък се справи с Бруклин Нетс със 134:110.

В последния мач от изминалата вечер Бостън Селтикс надделя над Филаделфия 76ърс със 109:101.

Всички двубои са от плейофната фаза на НБА и се играят до 4 победи от 7 срещи.

На този ден: Мария Гроздева печели петата си олимпийска титла