Словенският баскетболист вече е прехвърлил фокуса си върху следващата среща с Бостън Селтикс от финала на НБА.
Звездата на Далас Маверикс Лука Дончич заяви, вече се концентрира върху следващия мач след поражението от Бостън Селтикс в първата среща от финалния плейоф за титлата в НБА.
Далас отстъпи при гостуването си на Бостън със 107:89, а вторият двубой предстои в неделя вечер.
"Печелиш или губиш. Това е само първият мач. Ще се концентрираме върху следващия", подчерта Дончич на пресконференцията след срещата.
Словенският баскетболист завърши с 30 точки и 10 борби.
Той похвали латвиеца в състава на Бостън Кристапс Порзингис, който допринесе за успеха на Селтикс с 20 точки и 6 борби.
"Той беше страхотен за тях. Наистина имаше огромен принос и в двата края на терена", каза двуметровият гард.
Словенският национал се върна към опита, който натрупа в Евролигата и европейското първенство с екипите на Реал Мадрид и представителния тим на родината си.
"Очевидно това е по-висока сцена. Но тези мачове, финали, те подготвят за настоящия момент", коментира още Дончич.
Дончич отново попадна под светлините на прожекторите при късен обрат за Лейкърс (ВИДЕО)
Джейлън Браун вкара рекордните 50 точки в разгромна победа на Бостън срещу Клипърс
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Париж, Лондон и Киев подписаха съвместна декларация за намерения за бъдещо разполагане на сили в Украйна