Лутън се добра до точката срещу Бърнли след гол в добавеното време

Бърнли - Лутън
Снимка: Facebook: Luton Town Football Club
08:37, 13.01.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Бърнли и Лутън завършиха 1:1 в дербито на дъното на класирането на английската Висша лига, играно на стадион "Търф Мур".

Гостите стигнаха драматично до точката след попадение на резервата Кърлтън Морис в добавеното време. Нападателят влече в игра 20 минути по-рано и вкара попадение с глава, но то бе оспорвано, тъй като при акцията вратарят на Бърнли Джеймс Трафорд бе блокиран в наказателното поле от Елайджа Адебайо. Реферът валидира гола, което по-късно бе потвърдено и с преглед за системата за видео повторение (ВАР).

Бърнли води в резултата през по-голяма част от мача благодарение на попадения на централния им нападател Зеки Амдуни в 36-ата минута.

След края на мача феновете на стадион "Търф Муур" освиркваха футболистите на Бърнли, които имат само една победа у дома през сезона.

Домакините са на предпоследното 19-о място в класирането, като са на 4 точки зад Лутън, който вече се изравни с Евертън - първия отбор над чертата, който пък приема в неделя Астън Вила.

Вили Лилков: Няма управляващи и опозиция в СОС - търсим начин да започнем работа