Льо Авър поднесе изненада и се справи с Ница в мач от Лига 1

льо авър поднесе изненада справи ница мач лига
21:24, 16.12.2023

Льо Авър поднесе изненадата на 16-ия кръг във френската Лига 1 и победи с 3:1 у дома втория във временното подреждане Ница.

Емануел Саби откри резултата за домакините още в петата минута, а точно половин час след това отново американецът удвоия аванса на своя тим.

Шест минути след почивката пък преднината на Льо Авър стана класическа, когато и Мохамед Байо се записа сред голмайсторите.

"Орлите" все пак намериха сили да стигнат до почетно попадение чрез Том Луше в допълнителното време на срещата.

В 81-ата минута на двубоя пък и двата отбора останаха в намален състав заради червени картони на Жан-Клер Тодибо от Ница и Самюел Грансир от Льо Авър.

В подреждането Льо Авър се изкачи до 9-ото място, след като прекъсна серия от четири поредни мача без победа в първенството, докато Ница остава втори на 4 пункта зад лидер ПСЖ.