Мачовете Етър - Берое и Крумовград - ЦСКА 1948 затварят петия кръг в Първа лига

мачовете етър берое крумовград цска 1948 затварят петия кръг първа лига
09:25, 14.08.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Последните два мача от петия кръг на Първа лига ще се изиграят в понеделник. От 19:00 часа е двубоят Етър - Берое, а от 21:15 Крумовград приема ФК ЦСКА 1948.

Етър е единственият отбор, който все още няма точка в своя актив, но поне отбеляза своя първи гол миналата седмица. Черно море обаче съумя да направи обрат за 2:1. Преди това Етър загуби още от Славия и Лудогорец, при които бяха инкасирани и осем гола.

В страхотна форма за Берое се намира френският нападател Вини Трибуле, който отбеляза четири от общо петте гола на тима до тук. Интересно е, че във всички четири мача старозагорци бяха отборът, който отстъпваше инициативата, но пък тази тактика на аржентинският треньор на клуба се оказва печеливша. Миналата седмица трите точки бяха записани при домакински успех над новака Крумовград.

Крумовград и ЦСКА 1948 закриват петия кръг от Първа Лига. Домакините остават с трите точки, завоювани срещу шампиона Лудогорец, а гостите вече допуснаха своята грешна стъпка и то срещу най-неочаквания противник до тук. „Червените“ обаче могат да се похвалят със силен и доста изненадващ трансфер. В клуба пристигна националът Никола Илиев, който бе един от големите таланти в примаверата на Интер.

Европейското участие на ЦСКА 1948 приключи бързо, но пък достойно. Сега тимът е изцяло съсредоточен върху изявите на местно ниво. В предишния кръг обаче бе инкасирано доста изненадващо равенство. С човек повече на терена „Червените“ пропиляха крехък гол аванс срещу Хебър и допуснаха изравняване в 81 минута за крайното 1:1. През първата част Педриньо изтърва и от бялата точка.