Магията на „Боксинг дей“ в Англия – 22 гола в 4 мача

Манчестър Сити
19:02, 26.12.2021
Чете се за: 02:52 мин.

Магията на „Боксинг дей“ в Англия продължава. Празничната футболна програма във Висшата лига в деня след Коледа предложи на феновете изключително интересни първи четири срещи.

Въпреки че цели три двубоя бяха отменени заради положителни случаи на COVID-19, стартът на деня предложи незабравими мигове за привържениците. Цели 22 попадения паднаха само в 4 мача от 19-ия кръг на Премиър лийг.

В най-резултатния от тях Манчестър Сити победи с 6:3 Лестър на „Етихад“ в истински голов трилър.

За „гражданите“ всичко изглеждаше като коледна разходка по терена до 25-ата минута, когато бяха реализирани 4 попадения след точни удари на Кевин де Бройне (5`), Риад Марез (14`), Илкай Гюндоган (21`) и Рахийм Стърлинг (25`) за 4:0.

След почивката обаче дойдоха трудностите за домакините. Лестър успя да върне цели три попадения в рамките само на 11 минути. „Лисиците“ намериха начин да върнат интригата след голове на Джеймс Мадисън (55`), Адемола Лукман (59`) и Келеши Ихеаначо (66`).

По този начин Лестър създаде сериозна опасност пред Манчестър Сити след 3:4, но тогава се прояви характера на отбора-лидер във Висшата лига. Комфортната преднина на „гражданите“ отново беше върната за 5:3 след попадение на Аймерик Лапорт, а Рахийм Стърлинг сложи точката на головото шоу за 6:3 в самия край на мача.

В последните три кръга "небесносините" отбелязаха общо 17 гола, а допуснаха само 3.

По този начин Манчестър Сити остава лидер в класирането на Висшата лига с 47 точки. Лестър е на 10-ата позиция с 22 пункта.

В друг мач Арсенал надигра категорично Норич с 5:0. Отборът, воден от мениджъра Микел Артета, спечели последните си пет срещи във всички турнири с общ резултат 19:2. Арсенал ще играе с Манчестър Сити на 1 януари.