Магнус Корт Нилсен спечели етап №10 на Тур дьо Франс с фотофиниш

тадей погачар спечели шестия етап тур дьо франс
20:37, 12.07.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Магнус Корт Нилсен от отбора на "Едюкейшън-Изипост" спечели десетия етап от Обиколката на Франция.

Дистанцията от Морзин до Межев бе с дължина 148.5 км. Датчанинът се справи с трасето за 3:18.50 часа. Той грабна победата с фотофиниш, след като на втората позиция се нареди Николас Шулц (Австралия), който финишира съ същото време. Луис Леон Санчес (Испания) е трети с изоставане от седем секунди.

Надпреварата бе прекратен за кратко, след като демонстранти блокиращи пътя, излязоха пред спортистите и запалиха димни бомби. Целта на протеста бе да привлече вниманието към проблема с изменението на климата. Състезанието беше прекъснато за първи път от 2019 година, когато организаторите отмениха 19-ия етап поради заплаха от свлачище.

Действащият двукратен победител в Тур дьо Франс Тадей Погачар от ОАЕ Тим Емиратс добави още няколко секунди пред основните си преследвачи за титлата и остава в жълто. Той приключи етапа с пасив от по-малко от девет минути.

Магнус Корт Нилсен записва втора етапна победа в надпреварата и първа от 2018 година.