Макаби спечели и реванша и отстрани Левски от Балканската лига

левски справи академик пловдив дома
Снимка: БФ Баскетбол
08:53, 22.04.2022

Макаби Хайфа победи Левски с 97:86 точки в реванша от 1/4-финалите на Балканската лига и по този начин отстрани "сините" от надпреварата. В първия сблъсък израелците отново триумфираха с 91:83.

Възпитаниците на Константин Папазов поведоха за 6:4, но след това гостите контролираха играта в столичната зала "Универсиада". Левски успя да погаси пасив от осем точки, за да изравни за 38:38, но гостите изградиха двуцифрен аванс при резултат 52:42 във втората четвърт.

След почивката преднината им продължи да расте, като в заключителната четвърта част водеха със 17 точки при 92:75, преди да оформят крайното 97:86.

Най-резултатен в двубоя бе Рафиъл Пътни от отбора на победителите с 26 пункта. Съотборникът му Куаме Вон записа дабъл-дабъл след 15 точки и 13 асистенции. За Левски Зейн Ноулс също регистрира дабъл-дабъл с 18 пункта и 11 борби.

Сред последните четири отбора в турнира попаднаха израелските отбори Макаби Хайфа, Апоел Галил Елион и Ирони Нахария. Четвъртият тим е Балкан Ботевград. Заключителната фаза от надпреварата ще се състои в Нахария (Израел) между 29-и април и 1-ви май.