Макаби Тел Авив спечели първия мач за деня от Лигата на конференциите

Израелският клуб си осигури класиране в елиминационната фаза на надпреварата

16:58, 30.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.
лудогорец атакува групите лигата конференциите втора урна

Макаби Тел Авив победи Брейдаблик с 2:1 в мач от 5-ия кръг на Лигата на конференциите. Израелците си осигуриха класиране в елиминационната фаза на надпреварата.

Гостите откриха резултата в 35-ата минута на стадион "Копавогсвелюр" в Коупавогюр. Бившият нападател на Лудогорец Дан Битон бе точен за израелския клуб.

След почивката Дор Перец бе близо да удвои аванса на тима си, но негов гол бе отменен след намесата на ВАР поради игра с ръка.

Вместо това домакините изравниха Гисли Ейолфсон получи подаване от Кристин Стейндорсон и възобнови равенството.

Възпитаниците на бившия нападател на ирландския национален отбор Роби Кийн възстановиха преднината си в 82-ата минута. Еран Захави направи резултата 2:1 с удар от дистанция.

В добавеното време на сблъсъка гол на Ошер Давида не бе зачетен заради нарушение, а Гисли Ейолфсон бе изгонен след втори жълт картон за грубо нарушение.

Макаби Тел Авив заема лидерската позиция в класирането с актив от 12 пункта. Брейдаблик остава на последното 4-о място в подреждането на група "В" без спечелена точка.

От 19:45 часа започва другият двубой от групата между Гент и Заря Луганск.