Манчестър Сити безпроблемно се справи с Нюкасъл

манчестър сити излезе първи лесна победа уотфорд
17:27, 19.12.2021
Чете се за: 02:10 мин.

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Рубен Диаш откри резултата през първата част, а преди почивката Жоао Кансело също се разписа. Риад Марез записа името си сред голмайсторите през втората част, а Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат.

Срещата започна с натиск на гостите, които поведоха още в 8-ата минута. Рубен Диаш засече с глава центриране на Жоао Кансело.

В 27-ата минута португалският краен бранител се отчете и с попадение. Той шутира в горния ляв ъгъл от границата на наказателното поле за първия си гол през сезона.

След паузата Риад Марез изпрати топката във вратата на Мартин Дубравка. Първоначално попадението му бе отменено заради засада, но след помощта на ВАР голът бе признат.

Първият точен изстрел за "свраките" дойде в 81-ата минута. Калъм Уилсън стреля с глава, но Едерсон спаси.

В 86-ата минута Габриел Жезус проби до аут линията и върна топката към Рахийм Стърлинг, който вкара направи резултата 4:0.

Мениджърът на домакините Еди Хау има 11 загуби срещу "гражданите" в елита.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола подобриха клубния рекорд за най-много отбелязани голове във Висшата лига, в рамките на една календарна година - 105. Клубът записа и рекорд за най-много шампионатни победи за една година - 34.

Манчестър Сити е лидер в класирането с актив от 44 точки. Нюкасъл остава в зоната на изпадащите. Възпитаниците на Еди Хау са 19-и с 10 пункта.

Сдружението за модерна търговия: Ако има зелен сертификат, нека той важи за всички търговски обекти
Магично изпълнение на Дени и Мартин на сцената на "Детската Евровизия" 2021 (ВИДЕО и СНИМКИ)