Манчестър Сити изравни престижен рекорд след разгром над Лийдс

манчестър сити разби пет гола норич етихад
23:18, 14.12.2021
Чете се за: 03:00 мин.

Манчестър сити победи Лийдс със 7:0 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Клубът изравни рекорда на Ливърпул от 1982 г. за най-много победи за една календарна година в английския елит - 33.

Срещата започна по отличен начин за домакините на стадион "Ейтехад", които откриха резултата в 8-ата минута. Родри се озова сам срещу вратаря, но Илан Мелие спаси. При добавката Фил Фодън изпрати топката в средата на вратата, където се бе позиционирал Стюарт Далас, който не се намеси добре и изби кълбото в собствената си врата. Това бе гол № 500 за клуба във Висшата лига под ръководството на Хосеп Гуардиола. Той е мениджърът, който е достигнал този брой попадения най-бързо - в само 207 мача.

В 13-ата минута Джак Грийлиш засече с глава центриране на Риад Марез за 2:0. 17-ият му гол в шампионата бе първият му с глава и вторият му за "гражданите".

Кевин Де Бройне също записа името си сред реализаторите в 32-ата минута. Белгиецът бе изведен сам срещу вратаря от Родри и от малък ъгъл изпрати топката в близкия ъгъл.

След почивката възпитаниците на Пеп Гуардиола продължиха с още от същото. Риад Марез бе точен след удар с левия крак в далечния ъгъл в неговия мач № 100 за "сините" в елита.

В 55-ата минута гостите също създадоха опасна атака, но Стюарт Далас стреля в лявата греда.

След час игра гол на Фил Фоудън бе отменен заради засада, но минута по-късно Кевин Де Бройне отбеляза ново попадение с плътен удар извън наказателното поле.

В 74-ата минута Илан Мелие отрази удар с глава на Емерик Лапорт. При добавката изби шут на Джон Стоунс, но след нов изстрел на англичанина французинът бе безпомощен.

Резервата Нейтън Аке оформи крайното 7:0, след като засече с глава центриране от корнер на Фил Фодън.

Манчестър сити е лидер в класирането с актив от 41 точки. Лийдс заема 16-ата позиция с 16 пункта.

В другия мач от шампионата Астън Вила победи Норич с 2:0, след попадения на Джейкъб Рамзи и Оли Уоткинс.