Манчестър Сити надигра Бърнли на старта на Висшата лига, два гола за Ерлинг Холанд

манчестър сити надигра бърнли два гола ерлинг холанд старта висшата лига
08:13, 12.08.2023
Чете се за: 03:10 мин.

Манчестър Сити започна с победа защитата на титлата си в английската Висша лига, след като надигра с 3:0 Бърнли като гост в първа среща от първия кръг на футболния шампионат на страната. Два гола за победата реализира нападателят Ерлинг Холанд, а едно попадение добави испанският полузащитник Родри.

Норвежецът Холанд, който реализира рекордните за Висшата лига 36 гола и отбеляза общо 52 във всички турнири за „гражданите“, се разписа още в четвъртата минута на двубоя с Бърнли. Той покачи на 2:0 за Манчестър Сити в 36-ата минута със страхотен удар след подаване от Хулиан Алварес, а в 75-ата минута Родри оформи крайното 3:0 за шампионите срещу завърналия се в английския елит Бърнли. Четири минути по-късно аржентинският национал Алварес пропусна да увеличи аванса на гостите от Манчестър и пак той пропусна нова изгодна възможност в 86-ата минута.

Сити обаче загуби един от лидерите си в 23-ата минута, когато белгиецът Кевин де Бройне трябваше да напусне игра заради контузия и бе заменен от новото попълнение Матео Ковачич. Домакините завършиха мача с човек по-малко, тъй като в четвъртата минута на добавеното време мароканският национал Анас Зарури получи директен червен картон за нарушение срещу Кайл Уокър, а решението дойде след проверка на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР.

„Започнахме добре. Вкарахме ранен гол, а след това имахме някои проблеми. След известно време обаче заиграхме доста, доста по-добре“, коментира мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола.

„Не може да се чувстваш добре след загуба, но съм видял достатъчно, за да знам, че имаме прогрес от последния път, когато се изправихме срещу Сити. Мисля, че отборът само ще става все по-добър“, увери мениджърът на Бърнли Венсан Компани.